Dekorasyonda pop art akımı

24 Ekim 2015 Cumartesi

İçinizdeki enerjiyi, rengarenk detaylarla ve retro desenlerle birleştirerek, eğlenceli mekanlar yaratabilirsiniz.

Klasik anlayışına karşı olarak yaşamımıza giren pop-art akımı son dönemde ev dekorasyonunda da trend haline geldi. Modada etkisini yoğun bir şekilde hissettiğimiz pop-art, farklı ve orijinal fikirlere malzeme sunmaktadır. Canlı renkler kullanarak eğlenceli mekanlar yaratmak isteyenler için pop-art akımından esinlenebilirsiniz. Pop-art akımı için ihtiyacınız olan tek şey içinizdeki enerjidir aslında. İçinizdeki enerjiyi, rengarenk detaylarla ve retro desenlerle birleştirmeniz,enerjili mekanlar yaratmanız için yeterli olacaktır.

TEMEL KURAL: DESENLİ KUMAŞLAR-NEON RENKLER
Pop-art denildiğinde akla gelen ilk şey: Renk ve desen. Bu sebeple kullanmak istediğiniz rengin neon tonları bu tarz için ideal olacaktır. Geometrik ve karışık desenler de pop-artın vazgeçilmezidir. Bu sebeple rengarenk olmaktan ve karıştırmaktan korkmayın.

TABLOLAR VE DUVARLARDA ÜNLÜLERİN POP-ART HALİ
Pop-art modasında en çok kullanılan dekorasyon ürünleri , ünlülerin pop-art tarzında yeniden yorumlanmış çizimlerinden oluşan ürünlerdir. Odanıza asacağınız pop-art çiziminde bir Audrey Hepburn ya da Marilyn Monroe tablosu, koltuklarınızda ya da halınızda bu çizimlere yer vermeniz ya da duvar kağıdı olarak tercih etmeniz bu trendi yakalamanızı sağlayacaktır.

POP-ART TARZINI AKSESURLARA YANSITIN
Pop-art tarzının evinizin genel dekorasyon tarzına hakim olmasını istemiyorsanız önerimiz aksesurlarda bu akıma yer vermenizdir. Son zamanda pop-art tarzında aksesuarlar oldukça modadır ve bu konuda birçok çeşit bulmanız mümkündür.

ensonhaber