TOKİ'den ev almak isteyene kıdem tazminatı olu açılıyor!

25 Eylül 2013 Çarsamba

Hükümet, çalışma yaşamında radikal adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda, gençlerin evliliğe teşviki için faizsiz krediden TOKİ'den öncelikli ev sahibi olmalarına kadar bir dizi sürpriz adım atılacak

Antalya'da konut alacaklar dikkat, bu yeni sistemle ev sahibi olmak artık kolay. Hükümet, çalışma yaşamında radikal adımlar atmaya hazırlanıyor.

Bu kapsamda, gençlerin evliliğe teşviki için faizsiz krediden TOKİ'den öncelikli ev sahibi olmalarına kadar bir dizi sürpriz adım atılacak. Çalışma Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı Kıdem Tazminatı Tasarısı'ndan ilk kez ev alacakların yüzünü güldürecek bir haber geldi. Tasarıya göre, ilk kez ev alanlar kıdem tazminatının yarısını, 15 yıllık süreyi doldurma zorunluluğuna bakılmaksızın talep edebilecek. Yeni sistemle çalışanlar yatırım aracını seçebilecek, hangi fonda değerlendirileceğine karar verebilecek. Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda masaya yatırılan pakete göre, öncelikle taşeron işçilerin kıdem tazminatı sorununu çözmeye dönük adımlar atılacak. Taşeron işçilerle sınırlı kalacak bir kıdem tazminatı fonu da öngörülüyor.

antalyaburada.com