Türkiye, yatırım için tüm dünya ülkeleri açısından cazip

22 Mart 2016 Salı

Dubai Yatırım Kongresi Üst Yöneticisi Davud eş-Şizavi, "Türkiye yatırım için tüm dünya ülkeleri açısından cazip bir ülke, bir fırsatlar ülkesi. Büyük iş adamlarımızın burada yatırımları var ve yeni yatırımlar devam ediyor." dedi.

Dubai Yatırım Kongresi Üst Yöneticisi (CEO) Davud eş-Şizavi, Türkiye'nin ekonomik ve politik açıdan istikrarlı bir ülke olduğunu belirterek, "Türkiye sadece ekonomik açıdan değil birçok açıdan çok güçlü. Bölgenin güçlü ülkesi. Yatırım için tüm dünya ülkeleri açısından cazip." dedi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) gibi iş dünyası kuruluşlarının yetkilileriyle görüşmek üzere İstanbul'a gelen Şizavi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında tarihten gelen güçlü ilişkiler bulunduğunu söyledi.

Şizavi, iki ülke arasında sosyal, kültürel bağlar ve din birliği olduğunu, pek çok Türk kuruluşu ile güçlü ilişkiler kurduklarını, Türkiye'yi kendilerine çok yakın gördüklerini aktardı.

Hükümetin ekonomik reformlara ağırlık verdiğini kaydeden Şizavi, "Biz Türkiye'yi ekonomik olarak da politik olarak da istikrarlı görüyoruz. Uzun yıllardır Türkiye'yi yakından izliyorum. Önceden çok gerilerdeydi. Gerçekten istikrarlı bir şekilde çok önemli noktalara geldi. Türkiye sadece ekonomik açıdan değil birçok açıdan çok güçlü bir ülke. Bu yüzden Türkiye'ye özellikle değer veriyoruz. Bölgenin güçlü ülkesi olarak görüyoruz." diye konuştu.

Şizavi, bu yüzden Türk yatırımcıların ülkelerine gelmesine önem verdiklerini aktardı.

Türkiye'nin yatırım için tüm dünya ülkeleri açısından cazip bir ülke olduğunu vurgulayan Şizavi, "Türkiye bir fırsatlar ülkesi. Büyük iş adamlarımızın burada yatırımları var ve yeni yatırımlar devam ediyor. Türkiye, yabancı yatırımcı için vergisel anlamda düzenlemeler de yapıyor." ifadelerini kullandı. 

AA